Başlarken

Değerli Okurlar,
Ülkemiz ve dünya sorunlarına ilişkin görüşlerimi sizlerle zaman zaman paylaşageldim. Bunu katıldığım televizyon programları ile gazete ve dergilere yazdığım makaleler ile yapageldim.
Sizlere görüşlerimi ve değerlendirmelerimi daha düzenli olarak sunabilmek için bu web sayfasını açtım.
Sizlere sunacağım görüşlerimi konunun elverdiği boyutta verilere dayanarak yapmak niyetindeyim. Yeri geldiğinde de ülkemize ilişkin sunumlarımı dünya ölçeğinde önemli yeri olan ülkelerin o alanda yaptıkları ile karşılaştırmalı olarak vermeye çalışacağım.
Görüşlerimden elbette beğenmedikleriniz olabilecek. Bu gayet doğal. Ancak, bu beğenmediğiniz görüşlerim size konuya bir farklı boyuttan bakış açısı olarak bir nebze ışık tutabilir ve konuya ilişkin kendi bakış açınızı sorgulamanıza yardım edebilirse amacına ulaşmış olacaktır.
Sizlerle paylaştığım konulara ilişkin sizin değerlendirmeleriniz de benim için önem taşımaktadır. O görüşleriniz de benim kendi düşüncelerimi sorgulamama yardımcı olacaktır. O nedenle de yazılarımın bulunduğu sayfalara görüşlerinizi yazabileceksiniz. Yorumlarınızı, yazıların sonundaki ”yorum” kısa yolunu kullanarak ve o bölümden web sayfama kayıt olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.
Sizlere, yazdıklarımı okumak için zaman ayırdığınız ve uygun gördüğünüz zaman ve konularda değerli gözlemlerinizi paylaşma nezaketini göstereceğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
Yeni yılın ve yaşamın sizlere, ülkemize ve insanlığa barış, huzur ve güzellikler getirmesini diler, saygılar sunarım.

Hikmet Uluğbay